Godziny pracy:
8:00-16:00 - pon.
7:30-15:30 - wt.-pt.

tel. 0048 85 7406981
fax. 0048 85 7406982
e-mail

Wydanie albumu „Wiktor Wołkow. Moje Łowy. Fotograficzny warsztat mistrza”

Realizacja zadania dofinansowanego z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony środowiska w Białymstoku w ramach edukacji ekologicznej polega na wydaniu publikacji w oparciu o fotografie i zawodowe doświadczenie Wiktora Wołkowa.

Wstęp zawiera historię fotografowania najbardziej znanego i cenionego autora podlaskiej przyrody, jego życiorys podporządkowany pasji, która stała się zawodem i sposobem na życie.

Rozwinięciem i główną treścią publikacji będą opowieści fotografa o poszczególnych zdjęciach lub sesjach-wyprawach. Opowieści Wiktora Wołkowa są barwnymi opisami plenerów, fauny i flory, a jednocześnie przekazują praktyczne porady doświadczonego fotografa.

Ogromny bagaż doświadczeń, klasyczne metody wykonywania zdjęć, zdobywana przez lata wiedza przyrodnicza oraz liczne i wyjątkowe zdjęcia autora złożą się na album - poradnik, który promuje przyrodę regionu oraz edukuje pasjonatów fotografowania przyrody - zarówno tych początkujących, jak i bardziej doświadczonych. Wiktor Wołkow, jako przedstawiciel klasycznej szkoły fotografii, który z rezerwą odnosi się do robienia zdjęć „cyfrówką”, poradzi np. jak fotografować przyrodę, w jaki sposób się ustawiać, jak ukryć się, żeby nie spłoszyć zwierzyny, jak dobierać obiektywy. Chronologia poszczególnych opowieści pozwoli dodatkowo wydobyć różnice w zdjęciach - po kolejnych zmianach aparatów, po kupnie kolejnych obiektywów, statywów, rodzajów negatywów, chemii do zdjęć itp.

Zakończenie książki to fotoreportaż „mistrz przy pracy” zrealizowany podczas wyprawy fotograficznej Wiktora Wołkowa pokazujące fotografa podczas pracy w plenerze lub studiu podczas pracy nad zdjęciami.

Publikacja w nakładzie 3 000 egzemplarzy za pośrednictwem Podlaskiego Kuratora Oświaty trafią do podlaskich szkół, a dzięki pomocy Książnicy Podlaskiej trafią do czytelników podlaskich bibliotek. Projekt zakończy się prezentacją albumu dla dziennikarzy i czytelników.